Zajęcia adaptacyjne

CZY TO ODPOWIEDNI MOMENT?

Uważasz, że to już odpowiedni czas, by Twoje dziecko rozpoczęło edukację przedszkolną? Nie musisz czekać do września i początku nowego roku przedszkolnego, aby powierzyć nam pod opiekę swojego malucha. Na to dobry jest każdy czas, jeśli dziecko ukończyło dwa lata.

Masz wątpliwości, czy Twoje dziecko odnajdzie się w grupie przedszkolaków? A może w dotychczasowym przedszkolu nie czuje się dobrze? Skontaktuj się z nami i odwiedź nasze przedszkole ze swoją pociechą. Podczas niezobowiązującego spotkania rozwiejesz wątpliwości, poznasz dyrekcję i nauczycieli. Uważamy, że nasze przedszkole jest wyjątkowe. Wierzymy, że jeśli się zdecydujesz, to nie zmienisz je na żadne inne. Ale zdajemy sobie sprawę, że to nie jest prosta decyzja, dlatego zapraszamy Twoją pociechę na adaptację.

Jak wygląda adaptacja?

JAK WYGLĄDA ADAPTACJA

Dla Dziecka światem bezpiecznym jest świat, który już zna. Pierwsze tygodnie w Przedszkolu bywają trudne. Jest to czas zmian, które wiążą się niekiedy z silnymi przeżyciami.
Dzieci i ich Rodziców pragniemy przygotować na powitanie Przedszkola. Dlatego proponujemy różnorodne formy zajęć sprzyjających adaptacji.

• Indywidualne spotkanie Rodziców z Dyrekcją Placówki -do zmiany środowiska przez dziecko przygotowujemy najpierw rodziców przyszłych wychowanków. W czasie indywidualnej rozmowy, zwykle przed rozpoczęciem edukacji, rodzice zapoznają się z organizacją i trybem życia w przedszkolu, przyszłymi nauczycielami ich dzieci, wymaganiami przedszkola. Swobodna rozmowa, to także możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących Rodzica pytań oraz wymiany informacji między zainteresowanymi. Spotkanie takie jest niezmiernie ważne. Rodzice, jako podstawowe ogniwo procesu wychowawczego są odpowiedzialni nie tylko za wychowanie dziecka, ale to oni będą kształtować jego stosunek emocjonalny do przedszkola.
  • Pierwszy kontakt dziecka z przedszkolem – to wspólna wizyta rodziców i przyszłego wychowanka w placówce. Dziecko w tym czasie poznaje nowe otoczenie. Rodzic (gwarant bezpieczeństwa) jest źródłem wszystkich informacji dla trzylatka.
  • Drzwi Otwarte – Będziecie Państwo mieli możliwość zapoznania się z opracowanym dla naszej BAJKI systemem pracy i kadrą pedagogiczną, obejrzeć placówkę od „ środka” oraz wspólnie z dzieckiem wziąć udział w ciekawych zajęciach i zabawach w grupie. Dni Otwarte organizowane są systematycznie w ciągu całego roku szkolnego.
  • Przedszkole tuż , tuż…” – adaptacja wszystkich dzieci w grupie w ostatnim tygodniu sierpnia.
  • Adaptacja dziecka w trakcie trwania roku dydaktycznego/ dołączenie dziecka do już istniejącej grupy .

Celem różnorodnych form adaptacyjnych jest m.in. ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Nasi nauczyciele nastawieni są na indywidualne potrzeby każdego dziecka. Zawsze kierujemy się zasadą, że dziecko nie musi robić niczego, czego się lęka lub na co nie ma ochoty.

Na placówce jest pies Golden Retriever o imieniu Leo. Leoś jest naszym bajkowym pomocnikiem. Pełni niesamowitą rolę podczas adaptacji dzieci w przedszkolu. To dla niego małe bajkowe przedszkolaki przychodzą, aby się z nim pobawić. Wszyscy kochają naszego Leona a on z radością wita wszystkich na korytarzu machając ogonem 🙂

Pakiety adaptacyjne

PAKIETY ADAPTACYJNE