Zasady przedszkola

Przedszkole i rekrutacja

Rekrutacja dzieci w wieku od 2 do 6 lat trwa w naszym niepublicznym przedszkolu w Czeladzi przez cały rok kalendarzowy do wyczerpania wolnych miejsc. O przyjęciu dziecka do placówki decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku wolnych miejsc dzieci wpisywane są na listę rezerwową. W celu zapisania dziecka do Przedszkola Bajka prosimy o pobranie, wypełnienie Karty Przedszkolaka (karta zgłoszenia), osobiste dostarczenie oraz o kontakt z Dyrektorem lub Właścicielem Przedszkola pod numerami telefonów: 505 256 535 i 509 992 889.

Przedszkole i adaptacja

Pierwsze tygodnie w przedszkolu bywają trudne – dla dzieci, ale i dla rodziców. Dlatego dla wszystkich zainteresowanych ofertą naszego niepublicznego przedszkola w Czeladzi przygotowaliśmy zajęcia adaptacyjne. Dzieci uczestniczą podczas nich w zabawach, zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, nabierają poczucie bezpieczeństwa, oswajają się z rozstaniem z rodzicami, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia. Głównym celem zorganizowanych zajęć jest przygotowanie Państwa pociech do tego, aby bezpiecznie i pewnie czuły się w przedszkolu i grupie rówieśników.

Zajęcia adaptacyjne będą odbywać się na terenie naszej placówki. Aby zapisać dziecko na zajęcia adaptacyjne, należy wcześniej skontaktować się z dyrektorem placówki. Rodzice mają możliwość towarzyszenia dziecku w tym procesie oraz zapoznania się ze specyfiką pracy naszego przedszkola.

Przedszkole i przyprowadzanie i odbiór dzieci

Przedszkole Bajka czynne jest w godzinach od 6:00 do 18:30. Dzieci przyprowadzamy do godziny 9:00, a odbieramy najpóźniej do 18:30.

Warto pamiętać:

przyprowadzanie i odbieranie w innych godzinach należy ustalić indywidualnie z dyrektorem placówki,

dziecko przyprowadzane do przedszkola musi być zdrowe,

w przypadku zachorowania dziecka w przedszkolu rodzice zostaną poinformowani o sytuacji telefonicznie i muszą niezwłocznie odebrać dziecko z przedszkola.

Kto może odbierać dziecko z przedszkola?

Rodzice lub prawni opiekunowie.
Inne pełnoletnie osoby na pisemne upoważnienie rodziców.
Rodzeństwo dzieci (ukończone 10 lat) na pisemne upoważnienie rodziców.

Przedszkole i urodziny

W Bajce organizujemy urodziny pociech uczęszczających do naszej placówki. Impreza omawiana jest wcześniej z rodzicami aby ustalić atrakcje, które spełnią oczekiwania jubilata.

Czeladź – przedszkole niepubliczne Bajka
Dobry wybór dla każdego malucha