Adaptacja

Drodzy Rodzice!

Doskonale wiemy, że dla każdego dziecka światem bezpiecznym jest świat, który już zna. Pierwsze tygodnie w przedszkolu bywają trudne – zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców. Jest to czas zmian, które wiążą się niekiedy z silnymi przeżyciami. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa pociech zajęcia adaptacyjne.

Ich głównym celem jest przygotowanie Państwa pociech do tego, aby bezpiecznie i pewnie czuły się w przedszkolu i grupie rówieśników. Dziecko, uczestnicząc w zabawach, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z rozstaniem z rodzicami, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia.

Zajęcia adaptacyjne będą odbywać się na terenie naszej placówki. Aby zapisać dziecko na zajęcia adaptacyjne, należy wcześniej skontaktować się z dyrektorem przedszkola. Rodzice mają możliwość towarzyszenia dziecku w tym procesie oraz zapoznania się ze specyfiką pracy naszego przedszkola w Czeladzi.

Wszystkich rodziców szukających dla swoich pociech dobrego przedszkola w Czeladzi, zapraszamy do niepublicznego przedszkola Bajka. Odpowiednio dobrany program dydaktyczny, liczne zajęcia dodatkowe, przyjazna atmosfera i komfortowe warunki – to drugi dom dla każdego malucha!