Lego education

LEGO EDUCATION

Projekt Lego Education traktujemy jako narzędzie do wielopłaszczyznowej edukacji przedszkolnej. Od przedszkola aż po szkoły wyższe klocki Lego służą nauce matematyki, języków obcych, elementów fizyki, przyrody, a także interakcji i zachowań społecznych. Lego Education wspomaga naukę kreatywnego i logicznego myślenia, pracy zespołowej, a także współzawodnictwa, a przy tym zwiększa zdolności manualne przedszkolaka i – co najważniejsze – gwarantuje dzieciom doskonałą zabawę.

Szacuje się, że klockami Lego każdego roku bawi się 400 mln ludzi na świecie. W naszym przedszkolu dzieci także bawią się klockami Lego ze specjalnej serii Lego Edukacja. Dzieci dokonują montażu i „programowania” modeli na podstawie instrukcji i schematów rysunkowych, przy okazji ucząc się rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji z wykorzystaniem komputera, a także współpracy z partnerem.

PROWADZIMY ZAJĘCIA RAZ W TYGODNIU, W TRAKCIE KTÓRYCH KORZYSTAMY Z SERII KLOCKÓW DOSTOSOWANYCH WIEKOWO DO KAŻDEJ GRUPY PRZEDSZKOLNEJ.

KORZYSTAMY Z SERII LEGO:

• ROBOROBO ROBOKIT