Parę słów o nas

Przyjaciółki, towarzyszki, koleżanki z pracy, wspólniczki, dyrektorki, autorki i założycielki BAJKI. Mówią w przedszkolu, że to dwie połówki, które uzupełniają się idealnie. Tworzymy coś, czego nie da się zrobić w pojedynkę. Od początku istnienia BAJKI każda z nas wiedziała, że robi to, co kocha, i tak też podzieliły się nasze obowiązki. Gdy ktoś pyta, jak to zrobiłyśmy, że mamy tak cudowną placówkę, to zawsze pada odpowiedź: Jesteśmy pedagogami, a nie przedsiębiorcami.
W naszym przedszkolu dokładamy wszelkich starań, aby dzieci, które Państwo nam powierzą, były odważne. Aby miały okazję przeżyć, poczuć i doświadczyć tego wszystkiego, co wywoła w nich zdziwienie. Stwarzać więc chcemy takie sytuacje dydaktyczno-wychowawcze, które będą wydobywać z dzieci pasję odkrywczą. Pokażemy im, że droga do wiedzy może być pasjonująca, radosna i twórcza. Chcemy, aby w naszym przedszkolu dzieci miały okazję do odkrywania w sobie talentów. Inspiracją dla tych poszukiwań jest bogata oferta zajęć dodatkowych.

Mamy nadzieję, że emocje, które towarzyszyć będą dzieciom podczas rozsupływania kolejnych węzłów zagadki, jaką jest życie i świat, będą fascynujące. W drodze tej będą dzieciom towarzyszyć nauczyciele, asystenci nauczycieli, pedagodzy, terapeuci, trenerzy oraz wszyscy pracownicy BAJKI. Połączą oni w sobie młodzieńczy zapał i świeżość pomysłów oraz doświadczenie i mądrość, którą dają wieloletni kontakt i praca z dziećmi. Pragniemy, aby nasze przedszkole miało ten specyficzny klimat, który sprawia, że mały człowiek będzie przychodził tu z przyjemnością i zaciekawieniem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzają nam Państwo swój najcenniejszy skarb – swoje dziecko.
Na zakończenie trochę słów o naszych kompetencjach.

Dorota Walczyk
Od 7 lat pracuję jako pedagog, terapeuta, koordynator i wychowawca dzieci i młodzieży. Ukończyłam studia wyższe z tytułem magistra oraz studia podyplomowe z zakresu polityki i zarządzania oświatą. Ponadto ukończyłam kurs kwalifikacyjny Terapia Skoncentrowana Na Rozwiązaniach.
Pracowałam dotąd z dziećmi głównie w przedszkolu. Wiele satysfakcji zawodowej, a także czysto ludzkiej, daje mi praca z dziećmi w tym wieku. Wielokrotnie doceniono moją pracę nauczyciela i wychowawcy. Myślę, że moja wiedza, doświadczenie i umiejętności dadzą się zauważyć w działaniach wciąż rozwijającej się placówki. Dołożę wszelkich starań, by dzieci rozpoczynając tutaj edukację, czuły się otoczone opieką serdecznej, wykwalifikowanej kadry, by traktowały to miejsce jak drugi dom, by mogły odkrywać tutaj swoje pasje i mieć jak najlepsze warunki do zabawy i nauki.
Dziedziny wiedzy, które są mi bliskie, to psychologia, terapia, poznawanie zachowań człowieka. Energią do działania napełniają mnie moje liczne pasje, które staram się realizować w czasie wolnym, choć nieukrywam: jest go mało, gdyż praca jaką wykonuję, wiąże się z poświęceniem dla innych. 🙂
Do zobaczenia, Dorota Walczyk

Judyta Nowak
W przedszkolu pracuję 7 lat, początkowo ukończyłam studia dające mi kwalifikacje uczenia w szkole języka rosyjskiego. Czułam, że czegoś brakuje w moim życiu i tak odnalazłam wspólną ścieżkę życia zawodowego z moją przyjaciółką – postanowiłam rozpocząć z nią realizować plany związane z przedszkolem. Po jakimś czasie uzyskałam kwalifikacje pozwalające mi pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym. Razem z Dorotą Walczyk ukończyłam studia podyplomowe z zakresu polityki i zarządzania oświatą.
Od kilku lat jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Praca z dziećmi i dla dzieci jest zawsze ogromną radością, inspiracją i daje wiele satysfakcji. Z uwagą dbam o codzienną harmonię w przedszkolu, bo tylko w takim miejscu budzi się ufność rodziców i radość dzieci z wzajemnego przebywania ze sobą oraz ich chęć do własnych poszukiwań.
Uwielbiam dopieszczać i dbać o szczegóły w naszym przedszkolu.
Prywatnie bardzo lubię ludzi i każde spotkanie z nimi jest dla mnie fantastycznym doświadczeniem. Mam 2-letniego syna Pascala, którego rozpiera energia, więc mam też pole do popisu. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną – myślę, że szczęśliwego mężczyzny.
Serdecznie zapraszam do nas wszystkie dzieci, by przez życie szły z UŚMIECHEM!
Pozdrawiam, Judyta Nowak

Judyta Nowak